Jaka jest różnica pomiędzy olejkiem a balsamem do brody?

Jaka jest różnica między olejkiem a balsamem do brody?

Często pojawia się pytanie o różnicę między olejkiem a balsamem do brody. Generalnie, jak w większości produktów do brody, różnica tkwi w poziomie nawodnienia produktu i mocy chwytu.

Olejek do brody jest szczególnie polecany dla brodaczy chcących nawilżyć i zmiękczyć zarost, przy zachowaniu jego naturalnego kształtu. To bardzo dobry wybór dla posiadaczy krótkiej brody – zwłaszcza, gdy partnerce przeszkadza typowe kłucie podczas przytulania ?

Olejek łatwo wchłania się w skórę i zarost. Najlepiej nakładać go zaraz po umyciu twarzy lub po prysznicu, gdy pory skóry są otwarte.

Balsam do brody jest produktem odpowiednim dla tych, którzy chcą nadać swojej brodzie pożądany kształt i jednocześnie trochę ją nawilżyć.
W przeciwieństwie do olejku, balsam zwykle powstaje na bazie różnych rodzajów wosków, np. wosku pszczelego. Dzięki temu zapewnia dobry chwyt umożliwiający zapanowanie nad niesfornymi włoskami. Balsam polecany jest szczególnie dla brodaczy ze średnią lub długą brodą.

Czyli?
Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich preferencji. Możesz używać olejku do brody lub balsamu osobno, w zależności od długości Twojej brody i pożądanej mocy chwytu lub używać je razem. Od kiedy olejki do brody są „lekkie” (czyt. nie tłuszczące), używanie ich razem z balsamem nie spowoduje zbytniego obciążenia brody.

Wszystkie olejki i balsamy do brody jakie sprzedajemy w naszym sklepie są wykonane w 100% z naturalnych składników. Dlatego możesz bezpiecznie i bez obaw nakładać je na swoją brodę.

Dodaj komentarz