Przewodnik Brodacza: Szampon i Odżywka do brody

Moda na brodę

Za każdym razem, gdy widzisz modnego faceta, pierwsza rzecz jaka się rzuca w oczy to jego broda. Takie czasy. Jeśli świadomie decydujesz się na noszenie brody, stajesz się częścią braterstwa brodaczy. To ukłon w stronę Twojej męskości i naturalny dar.

Nie ma znaczenia na jakim etapie wzrostu brody teraz jesteś, nosząc ją dla siebie (oraz dla innych z Twojego otoczenia) powinieneś utrzymywać ją w czystości. Broda jest wymagająca, ale jest tego warta!

Szampon i odżywka do brody

Regularne mycie i pielęgnacja brody usuwa nieczystości i pozostałości po posiłkach, które powodują niestety niezbyt przyjemny zapach. Jadłeś na obiad pizzę? Lepiej porządnie umyj brodę przed pójściem spać. Najlepiej, jeśli regularna pielęgnacja brody wejdzie Ci w nawyk – niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz przygodę z brodą czy jesteś już prawdziwym brodaczem.

Możesz ulec pokusie, aby używać zwykłe mydło. Niestety ono wysusza włosy, czyniąc je podatnymi na łamanie. Dzieje się tak, ponieważ większość mydeł zawiera ług, który „czyści” skórę i włosy z ich naturalnych nawilżaczy nie pozostawiając nic w zamian. Znasz to uczucie, takiego jakby „trzeszczenia” gdy przeciągasz ręką po umytym ciele? To właśnie Twoja skóra pozbawiona bariery nawilżającej. Tradycyjne mydło może również zniszczyć włosy i zostawić skórę wysuszoną i podrażnioną powodując powstawanie łupieżu (tego w brodzie również).

(ps. W naszej ofercie znajdziesz specjalne mydła do brody polskiej firmy ZEW)

Aby uniknąć wyżej wymienionych problemów, zaleca się stosowanie szamponów do brody (lub specjalnych mydeł) z naturalnych składników. Ich formuła została tak stworzona, aby odpowiednio oczyszczać i dbać o brodę w codziennej pielęgnacji. Żeby jeszcze lepiej nawilżyć swoją brodę, jednocześnie przyjemnie ją zmiękczając warto dodatkowo stosować odżywkę do brody. Odżywka jest szczególnie użyteczna jeśli przebywasz w warunkach niesprzyjających Twojej brodzie – na przykład skutecznie szkodzi jej suche i zimne powietrze.

Istnieje wiele linii produktów stworzonych do pielęgnacji brody. My polecamy skupić się na tych najbliżej natury – z olejkami eterycznymi, które nie tylko świetnie pachną, ale również genialnie nawilżają (olejki jojoba, z nasion słonecznika, pestek winogron i aloesu). Ważne jest również, aby zawierały antyoksydanty, takie jak witamina A, E i C, które chronią skórę i brodę przed wpływem bakterii i wolnych rodników.

 

Gentlemanie – twarz i broda to ta część ciała, którą kobiety lubią całować i przytulać, upewnij się więc, że jest ładna, pachnąca i przyjemna w dotyku!

Dodaj komentarz